Letnie wyzwania

By | Lipiec 7, 2014

7 lipca  2010 roku patrol harcerzy Hufca ZHP Koronowo rozpoczynał swoją przygodę z Rajdem Grunwaldzkim (RG10). 5 dni później Ród Włodzixa odnalazł zaginioną tarczę Urlyka von Jungingen i zajął I miejsce na trasie V RG10. W tym także roku wygraliśmy rywalizaję drużyn z Zlocie Grunwaldzkim.

7 lipca 2014 roku patrol 5MKGKDSH PIORUN odnalazł zaginiony skarb rodu Kurellów i zajął I miejsce na trasie VII RG1414KWDH PO PROSTU wywalczyła III miejsce, 6GTEKDH CZUPIERZAKI otrzymała Puchar Obsługi Trasy za harcerską postawę. To już VI edycja rajdu w której bierzemy czynny udział i trzecie zwycięstwo harcerzy z Koronowa na trasie RG. W międzyczasie, w roku 2011 powtórzyliśmy sukces z roku 2010, w roku 2012 sami organizowaliśmy trasę i kierowaliśmy poszukiwaniami zaginionego pektorału Urlyka von Jungingen.

Fakt, że tegoroczna trasa była kopią tej z 2010 roku budzi miłe wspomnienia. Niemniej to sukces PIORUNA, to ich własna historia. Nasza przygoda z Rajdem Grunwaldzkim trwa w najlepsze! Doświadczenia minionych lat spowodowały, że w roku bieżącym w RG14 wzięły udział aż trzy patrole z Koronowa. Co sprawia, że tak chętnie wracamy? Pomysłowa konwencja Rajdu, wspaniała atmosfera i możliwość wydłużenia wypoczynku o Zlot Grunwaldzki, który stanowi stały punkt HAL.

Patrolom gratulujemy harcerskiej zabawy, 5MKGKDSH PIORUN zwycięstwa, wszystkim naszym harcerzom życzymy wielu wspaniałych letnich wrażeń – zabawa trwa!

O naszych pierwszych rajdowych zmaganiach przeczytacie tutaj.

P.S. Serdeczne podziękowania dla druha Adama Weyna z Hufca Chojnice za pomoc w opiece nad naszymi harcerzami. Druh Adam poświęcił swój urlop, żeby wziąć udział jako opiekun w RG14. Mamy nadzieję, że dzięki tej przygodzie odkrył nowe pole działania dla swojej drużyny.

 

  • Jakub Szczepaniak

    Gratulacje dla Pioruna! Czekamy na relację ze zdjęciami.

  • Daria Domek

    Na chłodno… Rajd Grunwaldzki to wspaniała przygoda. Co roku setki harcerzy wyruszają na przygodę swojego życia. Są poszukiwaczami skarbów, żołnierzami, powstańcami, chemikami, sportowacami. Wędrują przez piękną ziemię polską i odkrywają jej skarby. Wąpiersk, Jabłonowo, Zieluń, Tuczki, Fijałki – nic nikomu nie mówiące wsie i miasteczka zamieniają się w magiczne miejsca, w których rzeczywistość mi…esza się z historią i literacją fikcją. Brawa dla organizatorów tej imprezy. Hufiec ZHP Koronowo wie jaka ciężka to praca, ponieważ sami organizowaliśmy jedną z tras w roku 2012. Dziękujemy za tysiące emocji i to uczucie kiedy każdemu z nas wydaje się, ze zawojował świat. Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom: Koronowo, Golub-Dobrzyń, Gniezno, Bielsko-Biała … cała harcerska Polska żyje Rajdem i całej harcerskiej Polsce należą się gratulacje! Wszystkim uczestnikm RG14 gratuluję.. i „zazdroszczę” tych emocji. Bo choć zgrzyty i niedociągnięcia są zawsze, to lekcja z trasy i radość po jej zakończeniu mogą wynagrodzić wszystko. To sukces organizatorów, ale także wasz własny, każdego z osobna.. bo być harcerzem to wielka rzecz!