Pożegnianie

By | Listopad 7, 2012

Dnia 8 listopada 2012 r. zmarła hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska – w latach 1991–2011 przewodnicząca Ogólnopolskiego Ruchu Programowo-Metodycznego „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 13 listopada 2012 r. o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Mickiewicza 10 w Olsztynie. Pożegnanie na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie przy ul. Poprzecznej.

Czuwaj !
Dzisiaj druhna ANIA WIERTLEWSKA ZADZWONIŁA z tragiczną wiadomoscią.Druhna harcmistrz Barbara Bogdańska-Pawłoska Honorowa Przewodnicząca Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich nie żyje!!!!!
Co napisać kiedy wszystko będzie banałem!
ODESZŁA KRÓLOWA GRUNWALDU
Od 1996 starałem się być jej giermkiem. Przegadaliśmy setki godzin na tematy patriotyzmu, harcerstwa, osobiste.
Instruktorka z krwi i kości, wyrazista, autentyczny autorytet.
We Wspólnocie Drużyn Grunwaldzkich  zawsze popierałem zdanie Druhny Basi, ponieważ widziałem  w NIEJ INSTRUKTORKĘ Z MISJĄ.
Pamiętam JEJ pierwsze słowa do mnie „a druh z Koronowa z Harcerskim Muzeum Tradycji Wojska Polskiego, witam musimy porozmawiać ” – Grunwald 1996
Pamiętam JEJ ostatnie słowa do mnie „dziękuję tobie za twoje dzieciaki, DARIA jest dopełnieniem OLKA i na odwrót” – Grunwald 2011.

Druhno BASIU żegnaj.

hm. Włodzimierz Domek