I Rajd Lotników Koronowskich

By | Październik 28, 2012

W dniach 26-28 października 2012 r. odbył się I Rajd Lotników Koronowskich. Nowa inicjatywa Hufca ZHP Koronowo przyciągnęła 80 zuchów i harcerzy z Koronowa, Chojnic, Łęga i Kutna, walczących o miano najlepszej eskadry roku 2012. Uczestnicy mieli szansę zmierzyć się na trasie gry miejskiej wędrując szlakami turystycznymi miasta Koronowo i okolic, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach z modelarstwa. Szczególnym punktem programu była wizyta Pana Henryka Pantkowskiego, bratanka jednego z trzech lotników koronowskich, na kominku.

Przedsięwzięcie zostało sfinanowane ze środków województwa kujawsko-pomorskiego oraz z budżetu miasta Koronowo, w ramach realizacji zadania „Profesjonalny Patriotyzm”. Dzięki zaangażowaniu finansowemu obydwu instytucji organizatorzy mogli zapewnić uczestnikom ciekawe nagrody. Sponsorem rajdu i dostawcą nagród był sklep hanet.com.pl.

I miejsce w rywalizacji rajdowej zajęła 1 MDW Magnum z Hufca Chojnice. II miejsce zajęły „Kutnowskie Orły” – VI GDH Traperzy (kutnowski szczep Innominata). III miejsce zajął patrol z Hufca ZHP Koronowo (ekipa łączona z 14 KDH Po Prostu, 5 MKKGDSH Piorun i 8 KDH Człapy). Serdeczne gratulacje!