Wici Pamięci

By | Luty 19, 2010

My dowódca harcowników koronowskich Włodzimierz z Rodu Włodzixa w dzień 19 miesiąca lutego Roku Pańskiego A.D. 2010 ogłaszamy dla wszystkich mieszkańców młodego pokolenia miasta Koronowa Wici Pamięci.

Czynimy wiadomym wszystkim razem i każdemu z osobna, iż w roku owym rozgłaszać będziemy  w całym kraju chwałę oręża polskiego, któren to w Dzień Rozesłania Apostołów 15 lipca 1410 pod Grunwaldem rozgromił potęgę Zakonu NMP zwanego Krzyżakami, a w Dzień Świętego Gereona 10 października 1410 pod Koronowem ponownie w bitwie rycerskiej pokonał.

Niech każda białogłowa i każdy mąż pamięta o imionach i herbach rycerzy, co w obu bitwach z Krzyżakami się potykali. A na ich chwałę  V Rajd Harcowników „Potyczka”  nazwaliśmy, a i Dnia Świętego Tomasza A.D. 2010 harcować na Rajdzie Wyzwolenie będziemy.

Podpisano: Włodzimierz z Rodu Włodzixa