III Rajd WYZWOLENIE

By | Styczeń 19, 2010

Wyzwolenie_Koronowo - wycinkaTermin: 5-7 marca 2010 r.
Koszt: 25 zł

Miejsce: Koronowo
Organizator: Hufiec Koronowo/Hufiec Tuchola

W dniach 5-7 marca 2010 r. zapraszamy wszystkie drużyny straszoharcerskie i wędrownicze na III Rajd WYZWOLENIE – wspólne przedsięwzięcie Hufców Koronowo i Tuchola.

Nasze marcowe spotkanie na harcerskim szlaku chcielibyśmy wpleść w kalendarz obchodów rocznicowych związanych z rocznicą 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem oraz 600-lecia Bitwy pod Koronowem.
Spójrzmy na temat WYZWOLENIA szerzej niż przez pryzmat tak ważnych dla naszych ziem wydarzeń stycznia 1920 roku. Kultywując tradycje patriotyczne sięgnijmy głębiej do naszej tradycji, aby obok zwycięstw Błękitnej Armii gen. Hallera przypomnieć inne zwycięstwo – zwycięstwo nad wojskami krzyżackimi, które w tym jubileuszowym roku nabiera szczególnego charakteru.
Zapraszamy Was do przeniesienia się w czasie, zapraszamy do świata dzielnych rycerzy i pięknych białogłowych, zapraszamy do wzięcia udziału w wielkiej przygodzie – wybierzmy się razem na poszukiwanie zaginionego skarbu. Czy odważycie się stanąć w turniejowe szranki? Czy będziecie potrafili walczyć nie tylko mieczem, ale i piórem? Nie zaznacie spokoju za dnia i w nocy, przez 3 dni walcząc o swój honor i cenne nagrody.
Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy wysyłać na adres wyzwolenie@koronowo.zhp.pl.
Wszelkie szczegóły dotyczące Rajdu, program i zadania przedrajdowe znajdziecie na stronie www.wyzwolenie.koronowo.zhp.pl.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

hm. Włodzimierz Domek
Komendant Hufca ZHP Koronowo